Wszystko zależy od przyimka

Wszystko zależy od przyimka

Język i nauka języków obcych

Wydawnictwo: Agora
Liczba stron: 249
Rozmiar 1,8 MB
Data premiery: 2014-10-01
Tytuł: Wszystko zależy od przyimka
Autor: Miodek Jan , Bralczyk Jerzy , Markowski Andrzej , Sosnowski Jerzy
Wydawnictwo: Agora
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Liczba stron: 249
Data premiery: 2014-10-01
Rok wydania: 2014
Format: EPUB UWAGA! Ebook chroniony przez watermark. więcej ›
Liczba urządzeń: bez ograniczeń
Drukowanie: bez ograniczeń
Kopiowanie: bez ograniczeń
Indeks: 15789112

Ze wszystkim przesadzamy. Wszystko zależy od przyimka Ebook. Nie można już się czymś interesować, nie można mieć zainteresowań, tylko pasję trzeba mieć. „psychologicznie byłoby to nie do zniesienia, gdybyśmy nie mogli czasem powiedzieć: «weź se to i daj mi spokój!»” – jan miodek „czy wulgaryzmy to błędy językowe? nie, chyba że ktoś wyraz na "ka" napisze przez o z kreską. Wulgaryzmy to błędy kulturowe” – jerzy bralczyk „język ma gorączkę. Wówczas jest to błąd ortograficzny. czy muzycy z the beatles to bitelsi, czy bitlesi? dlaczego „wykonuję”, a nie „wykonywuję”? do czego zobowiązuje nas etykieta, a do czego netykieta? dlaczego my, polacy, „imprezujemy”, ale nie „sportujemy” czy polski przetrwa angielską inwazję? jak mówić po ludzku i po polsku w epoce internetu, sms-ów, głupich reklam i bełkotliwych mediów, opowiada profesorskie trio bralczyk, markowski i miodek w rozmowie z jerzym sosnowskim. Nie możemy się czymś niepokoić, tylko od razu nas to bulwersuje” – andrzej markowski . Wszystko zależy od przyimka Pdf.

Komentarze

Anonim

Anonim

Nie można powiedzieć, że jest to świetnie napisana książka gdyż w znakomitej części jest to utrwalony wywiad, niemniej jednak niesłychanie przyjemnie się czyta rozmowy tego gremium.

Andrzej Kraszewski

Andrzej Kraszewski

Jak mówić poprawnie, jakich błędów trzeba unikać - w formie luźnej, okraszonej humorem rozmowy dowiadujemy się co na ten temat myślą znani eksperci. Spierają się, przekomarzają i komentują. Znakomita lektura, polecam.

Zostaw komentarz